HAKKIMIZDA

Hakkımızda Yener Kuşculuoğlu

Aynı zamanda Fotoğrafçı, Fenerbahçe Spor Kulubü Lisanslı Yelkencisi ve DakSar (Denizde Arama Kurtarma Üyesi) olanyener-kusculuoglu

Yener Kuşculuoğlu

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi Gitar Öğretmenidir.

13 yaşında müzik eğitimine başlayan Kuşculuoğlu;  İ.T.Ü. Kompozisyon Eski Bölüm Başkan Yardımcısı Nail Yavuzoğlu, Renee Macaroğlu, Cem Nasuhoğlu ve Kamil Özler ile farklı metod ve teknikler üzerinde çalışmış ve sistematik eğitimin önemini anlamıştır.

İlk konserini, 15 yaşında arkadaşlarıyla kurduğu ve kendi bestelerinden oluşan P.R.O.F. adlı punkrock grubuyla verdi.

Daha sonra ilgi alanı olan Jazzrock tarzı ile yoğun olarak ilgilenmeye başladı.

16 Yaşında Yüksel Ustaoğlu ndan gitar yapım ve onarımı eğitimi aldı. Doğru ayarlanmış bir gitarın çalmaya olan etkisini farkedip derslerine bu bilgiyi de dahil etmiş şekilde bireysel ve kurumsal eğitimlerini sürdürmektedir.

2001-2004 yılları arasında Sony Müzik ile çalışmış yurt dışından gelen sanatçılara Türkiye tanıtımlarında eşlik etmiştir.

Gitarın yanısıra bir dönem Selami Sevinç’ ten davul dersleri aldı.

Bant ve Forward gibi dergilerde yazıları yayınlandı.

Yayınlanmış çeşitli tarzlarda albümlerde çalmış olan Yener Kuşculuoğlu StudyoKRK da  aranjman işleriyle ve kendi beste grubuyla müzik hayatına devam etmektedir.

Yener Kuşculuoğlu aynı zamanda Turkcell ve Anadolu grubu çalışanlarına rock gitar eğitimi vermektedir.

Yener Kuşculuoğlu Orff Schulwerk ve Hiperaktivite Konsantrasyon Bozukluğu ve Özel Öğrenme Güçlüğü Derneği üyesidir.

Eğitmenimizin videolarını buraya basarak izleyebilirsiniz. http://youtu.be/dqCP5VUsl8U ve http://youtu.be/yEcsgjUJggI

Yener Kuşculuoğlu müzik derslerinin yani sıra öğrencilerine denizi ve denizciliği sevdirme amaçlı grup halinde Türkiyenin çeşitli yerlerinde öğrencileriyle beraber dalış yapmaktadır.

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, gökyüzü, açık hava, doğa ve su
Yener Kuşculuoğlu Dalgıç

Öğrencilerimizin güncel videoları için tıklayınız.


https://www.instagram.com/p/BSOX3YaBd9L/?taken-by=rockgitarkursu
https://www.instagram.com/p/BRiAX9QhOgP/?taken-by=rockgitarkursu

Özgür Yazıcı

1977 İstanbul doğumlu.  İlkokul’da darbukasıyla buluştu.  Eyüboğlu Koleji’nde ortaokul’da koro çalışmalarından sonra davul çalmaya başladı.  Lise yıllarında değişik rock gruplarında çaldı. (Diken,albümü olan tek grup)  1996 – 2001 İTÜ /Mimarlık Fakültesi / Şehir ve Bölge Planlama bölümü Lisans eğitiminden sonra,  İTÜ MİAM (Müzik İleri Araştırma Merkezi)’nde Etnomüzikoloji Yüksek Lisansı ile devam etti.  Üniversite yıllarında caz dersleri almaya başladı ve değişik müzisyenlerle caz projelerine katıldı.   Profesyonel anlamda, piyasadaki pop ve halk müziği sanatçılarına eşlik etti (Yıldız Tilbe, Rober Hatemo,  Sinan Erkoç, Hazal, Seçil, Tayfun Taliboğlu, Metin- Kemal Kahraman, Serdar Keskin, Ekrem Ataer vb.)  2001’de, Ankara’lı Etnik Caz Grubu Kaçkar Illusion’da davul çalmaya başladı  Daha sonra dünya halk müzikleri ile ilgilenmeye başladı ve perküsyon öğrendi. (Tumba Bongo  Djembe,Bendir, Darbuka, Zilli tef vb)  İhsan Özgen (İTÜ Devlet Konservatuarı klasik kemençe üstadi) ile bir kez konser yapma fırsatı buldu.  2006 yılında kendi stüdyosu, Kozyatağı Ritim ve Kayıt Stüdyosu’nu kurdu.

Şu anda; dünya halk müzikleri ve Caz- Rock altyapılı müzikleri içeren deneysel çalışmalar yapmakta, sahne ve  kayıt çalışmalarının yanısıra, halen Ferhat Livaneli Müzik Merkezi’nde ve KBK Sanat Merkezi bünyesinde  eğitmen olarak müzik hayatına devam etmektedir.

Evli ve bir kız çocuğu babasıdır.

Gitar bateri ve piyano dersleri vermekteyiz.