Gitar Tamircisi

Gitar Tamircisi

Gitar tamircisi için arayınız. 0532 335 69 24

Gitar Tamircisi. Gitarınızın ayarı düzgün olmadığında çalması keyifsiz olur ve notalar olması gerektiği kadar doğru çıkmayabilir.
Gitar ayarı mevsim geçişlerinde, sıcak soğukluk farkında, gitar ilgi görmediğinde veya darbelerde ( biryerden biryere taşırken ) bozulabilir.
Gitar tamiri basit birşeymiş gibi gözülebilsede tebrübesi fazla olmayan kişilere yaptırılmamalı ve danışılmamalıdır.

bostancı-gitar-tamircisi
bostancı-gitar-tamircisi

gitar tamircisi 2
gitar tamircisi 2

 

Ataşehir gitar tamircisi

Gitar ahşap ve metal parçalarından oluşmakta. Elektro, akustik gitarlarda ve bazı elektro klasik gitarların içinde metalden yapılma bir mil vardır. Bu milin görevi teli yaptığı dirence karşılık vermektir.
Değişken ısı/hava koşullarında ahşap ve metal genleşerek  ileri ya da geriye doğru hareket ederek olması gereken açının dışına çıkar.
Gitarcı eğer bu ayarın bozukluğunu farkedemezse ayarsız gitar kişide gitarın rahat olmadığına dair bir his uyandıracaktır veya o gün havasında olmadığı düşünecektir.

Gitar tamiri

Gitarın telleri 2 ayda bir değiştirilmelidir. Gitar teli çalınmasa bile havaya, neme  maruz kaldığından teller eskimeye başlar.
Eskiyen tellerin çıkacak sesi, entonasyonu etkilediği gibi telin üzerindeki alaşım gittikte fretlerinizde ( perde ) düzensiz aşınmaya maruz bırakacaktır.

Gitar bakımı

Rosewood  tuşeli ( tuşesi gül ağacı olan ) gitarlar 4-5 ayda bir telleri çıkartılıp tuşenin limon yağıyla silinmesi gerekir.
Akustik  ve klasik gitarların neredeyse tümü ve elektro gitarların çoğu rosewood tuşelidir.
Gitarı çalan kişi bu ayarları bilmek zorunda değildir. Eğer sizde gitarınızın rahatsız olduğunu düşünüyorsanız danışmak için bizi arayınız.
Ataşehir, Bostancı, Kozyatağı bölgelerinde oturuyorsanız bize telefon açmadan gitar tamiri yaptırmayınız. 0532 335 69 24
Danışma için ücret almıyoruz.

gitar-tamircisi
gitar-tamircisi

kozyatagi-gitar-tamircisi
kozyatagi-gitar-tamircisi

 

 Gitar onarımı

Ataşehir, kozyatağı, bostancı gitar tamircisi için bizi arayınız.
Bateri kursu için facebook sayfamıza bakınız. https://www.facebook.com/KozyatagiGitarVeBateriDersi
Gitar tamircisi
Gitar kursu faydalı bilgiler paylaşmaya devam edecektir. www.rockgitarkursu.com 

Gitar Kursu

 
 

Leave your comment