divertimento

Divertimento

Bartolomé Calatayud, 1882’de Mallorca adasında doğdu. 1899’da Workers Instructive Center Palma tarafından verilen “Gitar çalmada üstün müzik bilgisi” nedeniyle 1. Sınıf Diploma onur dersi aldı. Miguel Llobet ve Andrés Segovia’nın akranı ve arkadaşıdır.
İlk öğretmeni Pedro Antonio Alemany Palmer’dir. (Palma 1862-1952),  Bartolome daha sonra gitarist ve besteci Antonio Gomez Melters ile birlikte (Barcelona, ​​1839 – Capdellá, 20.5.1908)  müzisyen ve besteci D. Antonio Noguera ile uyum ve kompozisyon okudu. Bartolome Francisco Tárrega tarafından Valencia’da çalıştılar.

Divertimento

İspanya, Fransa, İsviçre, Portekiz ve Cezayir’de konser verdi ve Güney Amerika’yı İspanyol Korosu ve Dans gruplarıyla gezdi. Majorca’da klasik gitar için birçok eser besteledi ve çalmayı öğretti.  Gitar çalışmalarının çoğu popüler Katalan / Majorca halk müziğine dayanıyordu.
Klasik gitar dünyasında daha az ünlü olmakla birlikte, Bartolomé Calatayud klasik gitaristlerin tüm yetenekleri ve teknikleri için yazdığı çok keyifli ve heyecan verici besteler bıraktı. Son yıllarında Mayorka’da birçok öğrenciye ders verdi. 1973’te 91 yaşında öldü.
Öğrencilerimizin videoları için
www.instagram.com/rockgitarkursu
 
divertimento

Leave your comment